Otvoritev sobe za paliativno nego

V Bolnišnici Ptuj odslej posebna soba za paliativno nego

Avgusta so v Bolnišnici Ptuj svojemu namenu predali sobo za paliativno oskrbo bolnikov, ki se nahaja na 3. krilu internega oddelka (soba 36). Na krajši slovesnosti sta se vsem zaslužnim zahvalila tudi direktor bolnišnice Andrej Levanič in pomočnica direktorja za zdravstveno nego Sabina Bricelj Čelan.

»V Bolnišnici posebno pozornost namenjamo najbolj ranljivim skupinam pacientov, ki v času svoje bolezni potrebujejo še dodatno skrb in nego. Ravno njim je namenjena obnovljena soba za paliativno nego, ki omogoča večjo zasebnost, bivanje pa omogoča tudi najbližjemu svojcu v trenutkih, ko se človeško življenje izteka«, je poudaril direktor bolnišnice Levanič.

Pobudnica akcije je bila študentka Anja Zelenik, ki pravi, da je jo k temu spodbudila osebna izkušnja. Njena mama je namreč zbolela za rakom. Ko je idejo o posebni sobi, ki bi nudila mir in zasebnost predstavila ekipi Kluba ptujskih študentov, je naletela na veliko podporo. Povezali so se z ga. Jano Kozel iz Društva onkoloških bolnikov, sicer tudi zaposleno v bolnišnici. Kozelova se je posvetovala z vodilnimi, ki so idejo z veseljem podprli. Ekipa Kluba ptujskih študentov je tako maja lani organizirala dobrodelni koncert in zbrala del sredstev, ki so pripomogla k obnovi sobe. Posebno, nadstandardno električno negovalno posteljo in nočno omarico so donirali člani Rdečega križa.

Bronja Habjanič

Stopite v stik z nami